Horní Metuje 2010

3.4.2010

Home

Už v zimě jsme kontrolovali vodočet v Maršově. A když jsme viděli, že vody je dostatek a předpověď počasí je příznivá, tak jsme po zimě našli potřebné věci, z pádel otřeli pavučiny, z lodí prach a z neoprénů vyhnali myši. Ve čtvrtek napadlo 10 cm nového sněhu, což odhodlání některých členů výpravy poněkud ochladilo. V sobotu ráno -5 °C. Ale slunce odvádělo svoji práci a tak jsme přesvědčili nerozhodnuté a vyrazili.

Startujeme z Teplic, od patníku 67,5. Je to nad silničním mostem směrem na Polici. Překonáme lehké zmatky, protože jsme si doma nezopakovali nafukování lodí a v poledne vyplouváme. Řeka, nebo spíše potok hodně meandruje, peřeje jen mírné, občas nějaký strom, nebo křoví. V Dědově 2 jezy, ale přenášení je pohodový. Příjemná jízda, kde si hlavně trénujeme zatáčení. O půl třetí už sedíme v Boudě a trochu se osvěžujeme.

Po obědě nám to zatáčení jde už trochu hůře. Nováci se koupou 3 x a my jednou. Pod Českou Metují se řeka trochu rozšiřuje. Maršovské údolí je opravdu velmi pěkné. Řeka pěkně teče podél strmých skalních srázů . V Maršově jsme chvíli před čtvrtou hodinou. Jez přenášíme i když by šel jet. Na konci údolí je ještě jeden jez, tan sjízdný není. V Petrovicích přitéká Ledhuje. Stále to pěkně teče. Ale už je to podél silnice a romantika je menší. Končíme v Bezděkově (51,9 km) mezi silničními mosty. V hospodě bylo hodně nabito, ale jídlo bylo vydařené.
Kdo nejde do hospody, může končit na dalším jezu (51,1 km). Dá se k němu po louce zajet autem a je tam klidněji.

Jeli jsme to za stavu 58 na vodočtu v Maršově. Řekl bych, že minimum na normální sjetí je 50 cm, pro nafukovací lodě typu Pálava, Rio, Baraka.
Fotografie najdete tady.

Odkazem se dostanete do fotogalerie. Ještě vám popíšu možnosti ovládání.
Na další / předcházející fotku můžete jít i klikáním ve fotogarafii, nebo kurzorovou klávesou vpravo/vlevo. Kliknutím uprostřed fotografie se dostanete zpět na index. Mezerníkem můžete pustit prezentaci. Implicitní hodnota výměny fotek je 4 s. Změnit ji můžete dvoj klikem na tlačítko nejvíc vpravo vedle nadpisu.


Zpět na první stránku zde.