L     Úpa 2011    

24.7.2011

Home

Fotogalerie

Úpa z Havlovic do Zliče.


24.7. Neděle   Havlovice (29 km) - Zlič (14,9 km)
Úpa - příjemná a pěkná řeka v podkrkonoší. Vždycky ji jezdíme na jaře kdy je dostatek vody z tajícího sněhu v Krkonoších. Letos bylo sněhu málo takže jsme ji na jaře nestihli a přes léto řeka dále jen vysychala. Potom několik dní pršelo a vodočet Slatina ukazoval příjemných 57 cm a 10 kybliků. Mirek neváhal a vyburcoval nás k jízdě. Startovali jsme z naší oblíbené loučky u cikánského baráku v Havlovicích. Na hřišti už měli otevřeno, tak jsme se lehce posilnili, protože dál jsme už museli vyžít z vlastních zásob. Havlovickou pilu jsme přenesli dětským táborem, Slatinu jsme v pohodě sjeli. Viktorku jsme jeli jen my. Za tohoto vodního stavu je ještě bezpečná.
Na řece bylo nezvykle volno. Za celou jízdu jsme potkali jen jednu partu která měla 3 lodě. Ještě jsme popojeli přivaděčem až do Zliče k mostu. Nesmí se to, ale byla to pro nás příjemná zkratka. Dalo se vylézt po schůdkách a nahoře byla tráva na sbalení lodí. A do hospody už to bylo jen pár kroků.

Fotogalerie

Výběr z mých fotografií najdete tady.
Odkazem se dostanete do fotogalerie. Ještě vám popíšu možnosti ovládání.
Na další / předcházející fotku můžete jít i klikáním ve fotografii. Kliknutím uprostřed fotografie se dostanete zpět na index. Mezerníkem můžete pustit prezentaci. Implicitní hodnota výměny fotek je 4 s. Změnit ji můžete dvoj klikem na tlačítko nejvíc vpravo vedle nadpisu.

Pro tuto webovou prezentaci jsem jsem musel snížit rozlišení fotografií. Pokud máte zájem o některé fotografie ve vyšší kvalitě, klidně mi napište. E-mail: Petr
Připomínky mi nechávejte v rubrice Vzkazy a drby
Zpět na první stránku zde