Vodní Lipka 2009

8 - 10.5.2009


Hned jak nám přišlo pozvání od FWJ na Vodní Lipku 2009 jsme byli rozhodnuti naše Rio vyzkoušet na Moravských a Polských řekách. V této oblasti jsme ještě žádnou řeku nejeli a o to více jsme se těšili na prodloužený víkend.

Pátek:Branná a Morava
Branná z Potůčníku na soutok s Moravou. Úzká říčka s několika stupni. V Hanušovicích vtéká do Moravy. Dále jsme pokračovali po Moravě až do Rudy. Velkou atrakcí bylo sjíždění jezu.

Sobota:Klodská Nisa
Kousek pod Bystrzyca Klodzka z Gorzanova od silničního mostu, poklidná řeka ve které bylo vody na spodní hranici sjízdnosti. Nebylo to nijak obtížný. Jen čistota řeky a okolí by mohla být lepší. Asi po 10 Km z prava přitekla Biata Ladecka, ve které bylo více vody, než v Nise. Řeka zmohutňela a trochu se vyčistila. Po průjezdu Klodzkem se řeka ještě více uklidnila. Místy pěkně meandrovala, místy jsme pluli podél skal. Ale vzdutí jezů byly čím dál delší. Pod jezy pak bylo málo vody. Když se objevilo Bardo, tak jsme si docela oddechli a docela zhuntovaný jsme vylezli z lodí.

Neděle:Původně byla v plánu Krupá. Ale bylo málo vody a byli jsme unavený z Nisy. Navštívili jsme klášter redemptoristů v poutním areálu Hory matky boží na Kopečku nad Králíky. Příjemnou procházkou jsme se ještě podívali k rytíři Frantovi z Hedeče, Mariánskému prameni a vylezli na rozhlednu Val.
Cestou zpátky domů, jsme se ještě zastavili na Suchém vrchu, zdolali další rozhlednu a podívali se k bunkru Bouda.
Fotografie najdete tady.


U Hrošíků na webu určitě taky určitě bude pár fotek z této akce. tady.


Zpět na první stránku zde.